O Whittard of Chelsea


Máme rádi kvalitní čaje, skvělou kávu a luxusní horkou čokoládu a jsme
nadšeni, že můžeme poskytnout našim zákazníkům to nejlepší z celého světa.

Firma Whittard of Chelsea je specialistou na kávu a čaj již od roku 1886. Náš sortiment zahrnuje vice než 120 druhů kvalitních čajů od tradičních černých anglických až po bílé ochucené, dále 20 druhů instantních čajů, 20 různých příchutí luxusní horké čokolády od bílé s jahodami až po příchuť chilli. Také nabízíme pravý anglický porcelán a ručně malovanou keramiku. Jelikož jsme specialistou i na kávu, nabízíme až 20 druhů čerstvých kávových zrn, která Vám můžeme pomlet podle Vašeho přání

Historie Whittard of Chelsea

Společnost Whittard of Chelsea byla založena již v roce 1886 Waltrem Whittardem v jižním Londýně.Walter měl smysl pro podnikání. Objevil díru na trhu a to na výrobky káva, kakao a čaj a začaltransformovat tyto každodenní nápoje do luxusních výrobků skrz nádherné balení a vyprávěnípříběhů.  

Hned od začátku Walter pochopil, že je třeba přizpůsobit výrobky svým zákazníkům. Skrz desetiletí setoto stalo základní hodnotou našeho podnikání. Druhá světová válka byla velmi obtížnou dobou, alefirma prokázala odolnost a zákazníci jí zůstali věrní. Walter umřel v roce 1935 a jeho synové převzaliobchod po něm. V roce 1940 byli oba bratři povoláni do armády a ten samý rok na podzim bylyzničeny oba sklady firmy a vše bylo ztraceno. Synové Waltra Whittarda se ale okamžitě snažili najítzpůsob, jak si udržet své zákazníky na čaj, kávu a kakao a zajistit nové prostory. Přestěhovali se dobudovy na Fullham Road, kde se postupně usadili a část Londýna Chelsea se stala jejich domovem.  

Jeden z bratrů prodal tuto společnost v roce 1970, ale předtím přijal do firmy známého odborníka načaje Gilesa Hiltona. Ten strávil 5 let tím, že se učil každý aspekt obchodu a pomohl udržet vysokoukvalitu výrobků a ducha značky, jakmile Whittard začal růst. V 80. a 90. letech se Whittard masivněrozšířil jak ve Velké Británii, tak na mezinárodní úrovni a v dnešní době má obchody v Číně, Chile,Dubaji, Rumunsku a v dalších zemích, i v České republice.  

Skrz vzestupy a pády během 125. leté historie firmy jedna věc zůstala konstantní a to věrnost našich zákazníků, a to jak v oblasti obchodu tak maloobchodu. Zákazníci nám říkají, že jejich rodiče,prarodiče a dokonce praprarodiče si u nás kupovali určitý druh čaje nebo kávy a oni pokračují s toutotradicí doteď.